Aktuality

Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

07.03.2024

Velký zájem letos doprovází soutěž Kniha roku Libereckého kraje; autoři a nakladatelé nominovali celkem pětačtyřicet publikací. Hodnotit je bude odborná porota. Na internetu lze zároveň po celý březen hlasovat v kategorii Cena čtenářů.

Hlasovat o Cenu čtenářů je možné prostřednictvím dotazníku, ve kterém nechybějí ani podrobnější informace o knihách. Nalézá se na webovém odkazu https://1url.cz/@kniha_dotaznik. Bližší informace o soutěži se lze dozvědět na webu https://kniharoku.kraj-lbc.cz/.

„Dlouhodobě platí, že místní čtenáře zajímají tituly, které se svým obsahem dotýkají regionu. Lidé se chtějí dozvědět informace o našich horách, o obcích a městech, kde žijí, ale také chtějí poznat práci místních autorů. Jsou to knihy, které se v rodinách dědí z generace na generaci. Možnost spolurozhodnout hlasováním o ceně čtenářů, tedy o nejčtenější regionální knize, je součástí tohoto zájmu,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Pět vylosovaných, kteří vyplní celý dotazník i s kontakty na sebe, obdrží dárky v podobě knih a dalších drobností.

Soutěž Kniha roku Libereckého kraje má pět kategorií: první jsou beletrie a poezie, druhou odborná a populárně naučná literatura, dále literatura pro děti a mládež, učebnice, umělecká monografie a výtvarná publikace a na závěr kategorie Kniha o obci. Vítěz každé kategorie získá finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a také cenu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobí Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově.

Dále jsou pak vyhlašovány dvě zvláštní ceny, a to Cena Libereckého kraje za mimořádný přínos v oblasti literatury a zvláštní Cena čtenářů. Kdo se stane oficiálním vítězem v jednotlivých kategoriích, se ukáže na předávání cen 22. května od 15 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Login
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace